Polska Firma UNiBiKE powstała w 1990 roku. Jako jedna z pierwszych wprowadziła na krajowy rynek rowery producentów zagranicznych. Początki nie były łatwe, ale dzięki efektywnej współpracy z kontrahentami pozycja na rynku umacniała się z dnia na dzień. Jest sprawą oczywistą, że podstawowym celem każdej firmy jest osiągnięcie zysku ze swojej działalności. Firma UNiBiKE ma ogromną satysfakcje, że dodatni wynik osiągnęła w sposób partnerski, a nie metodami agresji i nietolerancji wobec konkurencji na rynku krajowym. 

Aktualnie UNiBiKE jest wiodącą firmą w kraju, producentem i zarazem jednym z największych dostawców rowerów oraz części rowerowych na rynku polskim, oferującą rowery średniej i wysokiej klasy, z powodzeniem konkurujących również na rynkach zachodnich. Komponenty używane do montażu są produkcji najbardziej renomowanych firm światowych. Rowery Unibike są doceniane przez najpoczytniejsze czasopisma w Polsce zajmując w testach od lat czołowe miejsca, również ze względu na najkorzystniejszy stosunek ceny do jakości i zastosowanych komponentów.

Doświadczenie w prowadzeniu prywatnego przedsiębiorstwa, jak i działalności na rynku, zdobyte w okresie minionych prawie trzydziestu lat pozwoliło na przedstawienie klientom różnorodnej oferty, tak pod względem asortymentu towarów, jak i zasad współpracy. Przez kolejne lata głównym celem było stworzenie marki wyróżniającej się dużą trwałością, wysoką precyzją działania oraz komfortem jazdy. 

W ofercie znajdziecie Państwo całą gamę rowerów różnego przeznaczenia, poczynając od rowerów dziecięcych, poprzez górskie i terenowe, a na miejskich i trekkingowych i wspomaganych elektrycznie kończąc. 

W wyniku pracy całego zespołu zostały stworzone rowery, które odznaczają się dużą trwałością (24-miesięczną gwarancją), wysoką precyzją działania oraz komfortem jazdy, natomiast bogata kolorystyka z pewnością zaspokoi gusta nawet najbardziej wybrednych klientów. 

Czując konieczność zmian, firma UNiBiKE odpowiada na wszelkie zróżnicowane potrzeby rynku coraz większą liczbą nowych i ulepszonych konstrukcji. Patrzy na rower jako na zespół elementów składających się na jedną całość.

"Detale są detalami. To one tworzą produkt. Powiązania, powiązania, powiązania. Na końcu to właśnie owe detale nadają produktowi życie."

Charles Eames

Powyższa sentencja słynnego projektanta idealnie obrazuje podejście firmy do tworzenia rowerów. Celem UNiBiKE nigdy nie było dążenie do jak największej skali działalności. Rozwój zawsze był postrzegany przez pryzmat tworzenia rowerów, których jakość docenią ich użytkownicy. Dlatego szczególny nacisk jest kładziony na optymalny dobór komponentów i design.

Powszechnie wiadomo, że dobry rower powinien charakteryzować się solidną ramą. Od lat UNiBiKE pracuje nad nowymi konstrukcjami, które zapewnią niską wagę ramy, a jednocześnie jej trwałość przez wiele lat. Firma jest pewna wysokiej jakości ram, dlatego udziela klientom 5 lat gwarancji na ten element roweru.

W rowerach UNiBiKE od lat są stosowane amortyzatory renomowanej firmy SR Suntour. Jest to jedna z bardziej innowacyjnych firm wśród producentów amortyzatorów. Ciągłe badania i testy przekonały nas, że stosowanie produktów tej marki zwiększy walory użytkowe i bezpieczeństwo rowerów.

Kolejnym ważnym punktem roweru, którego działanie bezpośrednio wpływa na wrażenia z jazdy, jest napęd. Zgodnie z zaleceniami Shimano - lidera w dziedzinie komponentów rowerowych, prawie wszystkie rowery wyposażone są w kompletne napędy tej marki. Mamy tu na myśli nie tylko przerzutki i wielotryby, ale również mechanizm korbowy i manetki. Tylko w takim przypadku Shimano gwarantuje najlepszą współpracę komponentów podczas zmiany przełożenia. Nielicznie stosowany mechanizm korbowy innej marki wynika z braku odpowiednika w ofercie Shimano, ale również w takich przypadkach starano się wybrać model, którego parametry jak najmniej odbiegają od oryginału Shimano.

Bardzo często klienci podejmując decyzję o zakupie roweru nie zwracają uwagi na elementy, których na pierwszy rzut oka nie widać. Mamy tu na myśli suport i komplet sterowy. UNiBiKE od lat stosuje komplety sterowe i suporty FSA z uszczelnionymi łożyskami oraz suporty Shimano i RPM w różnych technologiach. Warto postawić na liderów.

Niewątpliwie jednym z najważniejszych elementów, które w znacznej mierze decydują o bezpiecznej jeździe, są hamulce. Są one szczególnie istotne w przypadku rowerów do jazdy szybkiej (MTB, Cross) czy też trekkingowych. Wszystkie rowery UNiBiKE dla dorosłych wyposażone są w hamulce Shimano, których efektywność jest bezsprzecznie jedną z najwyższych wśród dostępnych na rynku układów hamulcowych.

O trwałości roweru decydują również solidnie wykonane koła. Kładziony jest szczególny nacisk na ich jakość, dlatego wykonywane są wyłącznie w oparciu o komponenty renomowanych firm. W zdecydowanej większości rowerów są stosowane piasty Shimano, szprychy Sapim, obręcze Mach1, Rodi lub Stars. Ponadto montowane jest najlepsze na świecie ogumienie Schwalbe, z zaawansowanymi systemami antyprzebiciowymi. Każdy rowerzysta wie, że utrzymywanie stałego ciśnienia jest niezmiernie ważne z punktu widzenia trwałości opon. Stosowane dętki Schwalbe utrzymują ciśnienie niemal dwukrotnie dłużej niż dętki innych producentów.

W rowerach UNiBiKE montowane jest głównie oświetlenie niemieckiej firmy Busch & Muller. Lampy tej firmy są jednymi z najdroższych na rynku, ale jednocześnie oferują wyjątkowe światło. Oświetlenie jest obowiązkowym wyposażeniem rowerów podczas jazdy po drogach publicznych. Zdaniem UNiBiKE powinno nie tylko spełniać minimalne wymagania określone w Polskiej Normie, ale również zapewnić użytkownikowi komfortową i bezpieczną jazdę po zmroku. Dlatego postawiono na firmę Busch & Muller.

W rowerach trekkingowych wykorzystywane są błotniki i pompki wyłącznie marki SKS Germany. Ta niemiecka firma jest światowym liderem w produkcji wysokiej klasy błotników i pompek. Jej innowacyjne produkty cechują się dużą trwałością i wysoką estetyką wykonania.

Siodełko jest jednym z głównych elementów decydującym o komforcie w czasie jazdy. Od dawna fabryka ma tego świadomość, dlatego już wiele lat temu zaczęto stosować w rowerach trekkingowych i miejskich siodełka Selle Royal z wyściółką RoyalGel™. Produkty Selle Royal bardzo szybko zdobyły uznanie klientów, dlatego zaczęto je stosować również w rowerach MTB. Po latach można stwierdzić, że stosowanie siodełek Selle Royal bardzo pozytywnie wpłynęło na postrzeganie marki UNiBiKE.

Na koniec trzeba przyznać, że nawet najwyższej klasy komponenty, bez prawidłowego montażu nie zapewnią sukcesu produktu na rynku. Profesjonalny montaż jest swego rodzaju "kropką nad i" potwierdzającą wysoką jakość rowerów UNiBiKE. Produkcja w Polsce, przy pomocy wykwalifikowanej kadry i specjalistycznych narzędzi, daje pewność, że zrobiono wszystko, aby użytkowanie rowerów UNiBiKE kojarzyło się wyłącznie z przyjemnością. Właściciele firmy są również dumni z tego, że w ciągu prawie 30-stu lat istnienia firmy udało im się stworzyć polską markę, która oferuje rowery o najlepszym na rynku stosunku jakości do ceny, a przy tym wyróżniającą się charakterystycznym stylem. Dodatkowo mają ogromną satysfakcję, że tak wiele zaawansowanych komponentów stosowanych w rowerach Unibike pochodzi od europejskich producentów.  

Pragniemy zwrócić Państwa uwagę na rowery z serii CITY (przerzutki planetarne w piaście 3 i 8 biegowe, tylny hamulec typu torpedo), LAND CRUISER oraz TREKKING, które to szczególnie sprawdzą się w warunkach miejskich pozwalając zachować wybitnie wygodną, wyprostowaną, komfortową pozycję.  Wyposażenie tych rowerów jest kompletne-błotniki, oświetlenie, osłona łańcucha, bagażnik, podnóżek, dzwonek oraz pompka. Entuzjastów prawdziwej jazdy terenowej prosimy o zapoznanie się z ofertą MTB, a zwolenników szybkiej jazdy miejskiej z rowerami CROSS

Od kilku lat firma UNiBiKE rozpoczęła produkcję rowerów wspomaganych elektrycznie. Również i w tej kategorii jednośladów postawiono na najnowocześniejsze światowe rozwiązania - automatyczna zmiana biegów w przerzutce wewnętrznej (ośmio-biegowej), napęd realizowany za pomocą paska zębatego, którego trwałość wielokrotnie przekracza trwałość standardowego łańcucha wykorzystywanego przez inne firmy. Sercem roweru jest system Shimano STEPS (silnik w mechanizmie korbowym).

Wstąp do grona posiadaczy rowerów UNiBiKE, a gwarantujemy, że wyzwoli to w Tobie pragnienie pokonywania coraz dłuższych odległości oraz poszukiwania nowych, nieprzetartych szlaków.

Mamy nadzieję, że oferta na bieżący sezon w pełni zadowoli Państwa oczekiwania…